Jak kupić idealnie dopasowaną do naszych potrzeb suszarkę?

Suszarka ma bardzo duży wpływ na stan i kondycje naszych włosów.
fot. pixabay

Zakup suszarki do włosów może być kluczową sprawą mającą wpływ na codzienny wygląd naszych włosów. Odpowiedni zakup suszarki wpływa na kondycję naszych włosów. Przy wyborze odpowiedniej suszarki dostosowanych do naszych potrzeb, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto należy zwrócić uwagę na tych kilka kluczowych kwestii.

1. Moc

Moc sprowadza się do mocy, a im wyższa moc suszarki do włosów, tym więcej generuje ciepła. I oczywiście im więcej ciepła, tym szybciej wysuszysz włosy. Większość suszarek do włosów ma od 1300 do 1850 watów. Jeśli masz grubsze włosy, potrzebujesz suszarki o większej mocy, ale dla większości osób wystarczająca jest standardowa moc.

2. Waga

Jeśli nie szukasz dobrego treningu bicepsa i przedramion poza siłownią, prawdopodobnie preferujesz lekką suszarkę do włosów. Lżejsza suszarka do włosów jest łatwiejsza do trzymania i nie męczy rąk podczas suszenia włosów. Może się wydawać to nieoczywiste i wręcz głupie, aby dopłacać za mniejszą wagę. Poza tym lżejsze wydaje się mniej solidne. Nic bardziej mylnego. Każda posiadaczka długich włosów na pewno doceni lekką suszarkę w momencie trzymania jej przez 20 minut w górze.

3. Dodatkowe funkcje

Producenci suszarek prześcigają się w coraz to nowszych technologiach jednak coraz częściej podstawą każdej suszarki jest tych kilka dodatkowych funkcji:

 • Kontrola temperatury – Kontrola temperatury jest kluczową cechą każdej suszarki. Dostosowuje ją, aby chronić włosy przed uszkodzeniem przez ciepło. Wiele wysokiej klasy suszarek ma różne ustawienia grzania, takie jak niskie, średnie i wysokie.
  Jeśli masz cienkie, cienkie lub suche włosy, najlepiej dostosować niższe temperatury.
  Jeśli masz normalne włosy, idealne jest średnie ustawienie temperatury.
  Jeśli masz grube, grubsze włosy, zastosuj mocne ustawienie temperatury.
 • Wprowadzenie zimnego powietrza – Poszukaj suszarki do włosów z przyciskiem zimnego powietrza, który uwalnia podmuch zimnego powietrza.
 • Touch Cool – Technologia Touch Cool utrzymuje chłód powierzchni suszarki i jej akcesoriów.
 • Dyfuzory – Dyfuzory pomagają unieść i rozdzielić włosy, aby uwydatnić ich teksturę. Pomagają również szybko wysychać włosy bez uszczerbku dla ich stylu. Każda posiadaczka kręconych włosów na pewno nie obędzie się bez tego dodatku.

4. Rodzaj kabla

Świetny sposób na przechowywanie suszarki.
fot. pixabay

Dodatkową korzyścią jest suszarka wyposażona w obrotowy przewód, który zapobiega jego splątaniu podczas suszenia. Jeśli jesteś jak wielu użytkowników suszarek do włosów, rozumiesz frustrację związaną z kablem, który plącze się i skręca za każdym razem, podczas używania i przechowywania suszarki.

5. Uchwyt

Niektóre suszarki posiadają na rączce uchwyt, który można przymocować do ściany łazienki, co ułatwia przechowywanie. To dobry pomysł, jeśli masz ograniczoną przestrzeń do przechowywania.

6. Rodzaj tworzywa z którego wykonana jest suszarka

Skład materiału jest różny, najczęściej spotykane to suszarki:

 • Ceramiczne – Obudowy suszarek do włosów z tworzywa sztucznego lub porcelany wyłożone ceramiką lub porcelaną zapewniają delikatniejsze i trwalsze ciepło. Dlatego są dobre dla cienkich lub suchych włosów, które łatwo tracą wilgoć. Jednak model ceramiczny lub porcelanowy nadaje się do wszystkich rodzajów włosów i jest dobrym wyborem, jeśli nie masz pewności, jaki typ suszarki do włosów kupić.
 • Tytan – Suszarki tytanowe zapewniają równomierną, stabilną temperaturę. Ta temperatura może być jednak dość wysoka, więc tytan nie jest dobrym wyborem, jeśli masz cienkie lub zniszczone włosy.
 • Turmalin – Turmalinowa lub jonowa suszarka do włosów dostarcza jony ujemne, które rozkładają kropelki wody na włosach, przyspieszając ich suszenie. To najlepsza opcja, jeśli masz grube lub kręcone włosy albo takie, które trudno wysuszyć.

Dostosuj funkcje i materiał suszarki do swoich potrzeb. Suszarka jest produktem, który należy dostosować indywidualnie, każdy użytkownik może mieć inne oczekiwania. Przed zakupem odpowiedniej suszarki rozważ wszystkie opcje, ale przede wszystkim zastanów się jakiego typu posiadaczką włosów jesteś, ponieważ każdy z nich potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here