Jak mieć pewność, że prostownica którą kupujesz jest dobrej jakości?

Szczotka do włosów to tylko pierwszy punkt konieczny do posiadania pięknej fryzury. Za raz potem jest pielęgnacja, suszarka do włosów oraz dodatkowe akcesoria takie jak chociażby prostownica. Niestety podobnie jak w przypadku suszarki do włosów nie ma jednego najlepszego modelu prostownicy idealnego dla każdej osoby. Wybór i zakup prostownicy jest indywidualna kwestią i należy na własnych włosach przetestować czy dany model, akurat nam będzie odpowiadał. Na szczęście istnieje kilka rad, których warto się trzymać, aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto.

Na szczęście w związku z zapotrzebowaniem na prostownice, w ostatnich latach wyprodukowano tak wiele różnego rodzaju modeli, że można znaleźć idealne urządzenie do każdego rodzaju włosów. Różnorodność modeli i marek, które je produkują, to niewątpliwie plus. Jednak problem pojawia się, gdy zadajemy sobie pytanie, jak wybrać najlepsze i równocześnie najtańszą prostownicę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Od czego zacząć planowanie zakupów?

Aby wybrać prostownicę, która będzie pasowało do Twoich włosów, odpowiedz na kilka poniższych pytań. Pamiętaj, że na rynku dostępne są modele prostownic z różnymi funkcjami, których niekoniecznie Twoje włosy muszą potrzebować. Zastanów się dokładnie, aby nie przepłacać za niepotrzebne „korzyści”.

  • Kupujesz prostownicę i / lub lokówkę?
  • Jak często planujesz używać prostownicy?
  • Masz proste, falowane czy kręcone włosy?
  • Twoje włosy są rzadkie czy grube?
  • Czy twoje włosy łatwo poddają się modelowaniu?

Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że zakup prostownicy jest prostym zadaniem. Zapoznaj się dokładnie z oferta sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Dobre prostownice można dostać również w super marketach, czy galeriach handlowych.

Jeśli nie kupujesz prostownicy głównie do prostowania włosów, ale zamierzasz robić również fale lub loki, już na samym początku zawęziłeś wybór. Prostownice do włosów z zaokrągloną krawędzią są łatwiejsze w obsłudze i takich modeli musisz szukać, jeśli planujesz kręcić włosy. Prostownica z prostą krawędzią sprawi kłopoty niedoświadczonym i samouczącym się „fryzjerom”, ponieważ pozostawi prostą linię na częściach przejścia, co będzie szczególnie widoczne na suchych i jaśniejszych włosach. Ponadto wygodniej (i ładniej) jest robić loki, jeśli prostownica ma długie i wąskie płytki, zamiast krótszych i szerszych, które świetnie nadają się do prostowania.

Zadbane proste włosy , bez rozdwojonych końcówek.
fot. pixabay

Cena nie zawsze oznacza jakość

Prostownica do włosów, której będziesz używać codziennie lub co tydzień, musi być dobrej jakości, aby zbytnio nie uszkodzić włosów. W takim przypadku warto przeznaczyć więcej pieniędzy na prostownicę, która będzie z wyższej półki, a dzięki temu posłuży Ci znacznie dłużej. Porównując cenę i jakość, pamiętaj, że ceny dobrych urządzeń nie muszą odbiegać zbytnio od cen tych gorszych. Cena prostownicy do włosów będzie się różnić przede wszystkim ze względu na materiał, z którego wykonane są płytki. Tańsze prostownice zazwyczaj posiadają aluminiowe płytki, które ze względu na nierównomierne rozprowadzanie ciepła są szkodliwe dla naszych włosów. Należy raczej unikać tego typu urządzeń. Obecnie najpopularniejsze są prostownice ceramiczne, a najlepsze są urządzenia z płytkami tytanowymi i turmalinowymi.

Z czego powinna być wykonana jakościowa prostownica?

Przy każdej prostownicy należy zwrócić uwagę, czy cała płytka jest wykonana z danego materiału, czy tylko jest nimi pokryta. Prostownica, która jest tylko pokryta materiał, a nie całkowicie z niego wykonana zużyje się szybciej.

Długie, ciemne, proste włosy. Idealna pielęgnacja.
fot. pixabay

Ceramika to materiał, który szybko się nagrzewa i równomiernie rozprowadza ciepło, wyprostuje włosy, a po dodaniu olejku lub ochronnego sprayu wygładzi je. Płytki nieco droższych prostownic do włosów wykonane są z tytanu, który najlepiej przewodzi ciepło, dzięki czemu szybciej i mniej zniszczysz włosy. Turmalin to kamień półszlachetny, którym prostownice są najczęściej „powlekane”, a jego celem jest zmniejszenie ilości energii elektrycznej wykorzystywanej podczas użytku. Płytki pokryte turmalinem sprawiają, że układanie włosów jest szybsze i łatwiejsze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here