Jaki odkurzacz kupić?

Lista prac domowych może być naprawdę duża. Wiele z nich nie należy do naszych ulubionych, a jednym z tych, których z pewnością nie możemy uniknąć, czy odkładać w nieskończoność jest odkurzanie. Niemal niemożliwe jest wyobrazić sobie mieszkania bez odkurzacza. Jest to urządzenie, które niesamowicie ułatwia i przyśpiesza nam codzienne sprzątanie.

Dziś można znaleźć wiele różnych modeli. Wybór jest ogromny, a klienci stoją przed dylematem. Jak wybrać właściwy i który z nich jest najlepszym odkurzaczem do domu?

Jak wybrać najlepszy odkurzacz?

Ostateczna odpowiedź na to pytanie jest trudna. Jest wiele czynników, które wpływają na to, który odkurzacz najlepiej kupić. Często są one uzależnione od indywidualnych potrzeb użytkowników.

Najczęstsze czynniki to cena, marka, czy moc odkurzacza.

Jeśli masz zwierzaka, to z pewnością ważniejsze jest rozważenie funkcjonalności, które pomogą Ci skutecznie posprzątać dom w takich okolicznościach. Odkurzacz specjalnie przeznaczony do sierści zwierząt domowych jest z pewnością odpowiednim rozwiązaniem.

Dlaczego moc odkurzacza jest tak ważna?

Wiadomo, że kupując odkurzacz, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. To, czemu z pewnością powinniśmy przyjrzeć się uważniej, to moc odkurzacza, to jakie ma filtry, jaka jest pojemność pojemnika na kurz oraz jaki rodzaj worka jest używany do danego modelu urządzenia. Chociaż wszystkie te informacje są ważne, dla klientów najważniejsze są dane, to moc odkurzacza. To właśnie ta kwestia budzi pewne niejasności dla wielu z nich. Oto wyjaśnienie tej kwestii.

Różnica między mocą silnika odkurzacza a jego mocą ssania

Wielkie kontrowersje budzi zawsze wzmianka o mocy silnika odkurzacza. Często nie wiadomo dokładnie, do czego właściwie odnosi się ta funkcja. Moc silnika wskazuje podłączoną moc urządzenia. Im wyższa moc przyłączeniowa, tym wyższe zużycie energii elektrycznej. Ale duża moc silnika nie oznacza lepszego ssania. W przeciwieństwie do mocy silnika, moc ssania urządzenia jest zawsze niższa. Bardzo często zależy to od systemu filtracji, więc odkurzacze z wieloma filtrami tracą moc ssania. Niemniej jednak przynoszą inne korzyści, takie jak:

  • mniej kurzu i nieprzyjemnych zapachów
  • skuteczne usuwanie brudu i alergenów

Aby w pełni wykorzystać potencjał siły ssącej, zaleca się stosowanie odpowiednich przedłużek do różnych powierzchni i przestrzeni.

Czy mniejsza moc odkurzacza oznacza gorsze sprzątanie?

Od dawna istnieje obawa, że ​​niższa moc silnika wpłynie na wydajność ssania. Powodem tego są liczne błędne przekonania konsumentów, że odkurzacze z mocnymi silnikami lepiej odkurzają. Ale bez obaw, wiele testów odrzuciło to twierdzenie. Udowodniono, że moc silnika nie jest kluczowa dla wydajności ssania.

Odkurzacz idealny do dywanów i do wykładzin.
fot. pixabay

Jaki model?

Tutaj możemy podzielić odkurzacze na dwie podstawowe kategorie: przewodowe i bezprzewodowe.

  • Przewodowe

Przede wszystkim wymagają dostępu do gniazdka i podłączenia do prądu podczas odkurzania. Często są duże i toporne. Ich zaletą jest zdecydowanie lepsza jakość ssania co pomaga w lepszym i szybszym odkurzeniu przestrzeni.

  • Bezprzewodowe

Wymagają uprzedniego naładowania przed użytkowaniem. Tańsze modele mogą nie nadać się do odkurzania całego domu za jednym razem. Ich zaletą jest poręczność i możliwość szybkiego odkurzenia małych przestrzeni bez konieczności podłączania ich do prądu.

 

Odkurzacz do ciemnych paneli ze specjalną końcówką, która ich nie porysuje.
fot. pixabay

Z pewnością zgodzisz się, że zakup dobrego odkurzacza to w rzeczywistości coś więcej niż inwestycja w jedno urządzenie domowe. Wybór odpowiedniego odkurzacza to długofalowa inwestycja, inwestycja w zdrowie Twojej rodziny. Dlatego najlepszym wyborem będzie urządzenie, które będzie odpowiadać zarówno Twoim potrzebom, jak i Twojej rodzinie. Weź pod uwagę ilość miejsca, jaką będziesz utrzymywać, wielkość rodziny, czy masz zwierzęta i czy któryś z członków rodziny ma problemy z alergiami lub astmą.

Aby Twój dom był przyjemnym i zdrowym miejscem do życia dla Twoich bliskich, wybierz wysokiej jakości odkurzacz, który pozwoli Ci szybko i skutecznie posprzątać i utrzymać higienę przestrzeni. Udaj się do sklepu ze sprzętem domowym i znajdź swój wymarzony model. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here