W ostatnim czasie bardzo popularne stało się dbanie o swoje włosy. Jest to element naszego wyglądu na który możemy mieć bardzo duży wpływ, stosując jedynie odpowiednia pielęgnację. Włosy proste, kręcone czy falujące się, tak samo potrzebują odpowiedniej pielęgnacji.  Czy przykładasz uwagę do tego jaki szampon kupujesz? Jeżeli nie, to jak najszybciej musisz to zmienić i odkryć zupełnie nowa stronę swoich pielęgnacyjnych zakupów. Świadomy zakup szamponu to dopiero pierwszy krok do stworzenia swojej pielęgnacyjnej rutyny. Lista zakupów na szamponie się nie kończy, a to jak długa będzie zależy od Ciebie i od potrzeb twoich włosów. Więcej nie zawsze oznacza lepiej, jednak chcąc mieć piękna fryzurę i zadbane włosy pomyśl nad czymś więcej niż podstawowym produktem, który jedynie umyje Twoje włosy.

Wieloetapowa pielęgnacja włosów - kosmetyki do przetestowania. Małe formaty.
fot. pixabay

Pielęgnacyjna lista zakupów

1. Szampon

To nie taka prosta sprawa. Najlepiej zdecydować się na zakup szamponu, który posiada jak najwięcej składników naturalnego pochodzenia. Chemiczne środki bardzo wpływają na strukturę naszych włosów i chociaż włosy po umyciu wydają się czyste, zadbane to w rzeczywistości aa bardzo obciążone. Na dłuższą metę stosowanie chemicznych szamponów może bardzo osłabiać strukturę włosa. Należy pamiętać, ze szampon jest przede wszystkim do mycia skóry głowy, która także może źle reagować na chemiczne środki. Niestety zdecydowana większość szamponów dostępnych obecnie na sklepowych półkach w drogeriach posiada dużo składników chemicznych. Należy szukać takich produktów, które maja ich jak najmniej. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju aplikacje na telefon, które podobniej jak w przypadku sprawdzania składów produktów spożywczych mogą pomagać sprawdzać składy produktów kosmetycznych. Niestety należy się liczyć z tym, ze produkty pochodzenia naturalnego mogą być droższe.

2. Odżywka do włosów

Jest to kolejny punkt na naszej liście zakupów. Wybór mamy ogromny i jest to największa pula z jakiej musimy wybierać. Odzywki możemy zmieniać w zależności od tego czego akurat potrzebują nasze włosy. Wygładzenie, nawilżenie, regeneracja? To tylko kilka aspektów na które możemy wpłynąć wybierając odpowiednia odzywkę. Odradza się jednak używania tego typu produktów każdego dnia, ponieważ mogą nadmiernie obciążać nasze włosy. Nie używaj również dwóch odzywek na raz, może to jedynie zaszkodzić, a nie wzmocnić efekt ich działania. Odzywki nakładamy na długość włosa, a nie na skórę głowy, w przeciwnym razie nasze włosy mogą się nadmiernie przetłuszczać.

3. Olejek do włosów

Dostosuj olej przed olejowaniem włosów do ich potrzeb.
fot. pixabay

Wbrew ogólnemu myśleniu olejki nie natłuszczają włosów, a nadają im nawilżenia. Zanim zdecydujesz się na zakup jakiegoś olejku zacznij od określenia typu włosów jaki posiadasz. Możesz mieć nisko, średnio lub wysoko porowate włosy. od tego jakie włosy posiadasz będzie zależało to jaki olejek musisz zakupić, aby najlepiej wpływał na Twoje włosy. Włosy olejujemy raz w tygodniu, niewielka ilością oleju wymieszanego z wodą. Im dłużej przytrzymamy olej na włosach tym bardziej wpłynie on na włosy. Nie używaj zbyt dłużej ilości produktu, gdyż skóra głowy może zacząć wydzielać nadmierne ilości sebum. Na rynku dostępnych jest wiele olejów, różnej jakości, w różnej cenie. Najważniejszy jest skład, a cena nie zawsze oznacza jakość. Szukaj prostych składów, najlepiej 100%.

4. Produkty bez spłukiwania

Tutaj możemy wybrać mgiełki, odżywki w sprayu czy roztwory olejów. Tego typu produkty mogą obciążać włosy, co jest bardzo przydatne kiedy nasza fryzura potrzebuje obciążenia w przypadku nadmiernego puszenia się, elektryzowania, czy plątania. Takie produkty możemy nakładać od razu po myciu, jeszcze na mokre włosy co pomoże w rozczesaniu włosów.

Kiedy masz już wstępna listę zakupów możesz udać się do sklepu. A gdzie? Drogerie stacjonarne w galeriach czy drogerie Internetowe to świetny wybór. Unikaj supermarketów, pomimo tego, ze ceny produktów mogą kusić, jednak nie są one najlepszej jakości. Bardziej specjalistyczne produkty przydatne przy problematycznej skórze głowy możemy dostać w aptekach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here