To co oferują nam sklepy jest wręcz niepojęte i niekiedy ciężko się zorientować w asortymencie. Możemy kupić odpowiedni model dla każdej struktury włosów, a także dla każdego problemu który może nas spotkać przy stylizacji. Nowe szczotki zostały zaprojektowane tak, aby zapobiegać szarpaniu włosów, zapewniać dużą objętość i delikatnie rozczesywać włosy. Nasze włosy potrzebują co najmniej tyle samo pielęgnacji, co luksusowy kaszmirowy sweter. Aspektem o którym często się zapomina przy wyborze szczotki do włosów, jest skóra naszej głowy. Ona też potrzebuje szczególnych produktów, w zależności od tego jakiego jest typu. Dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości szczotkę do włosów.

JAKA SZCZOTKA DO JAKIEGO RODZAJU WŁOSÓW?

Włosy długie lub krótkie, proste, falowane, cienkie lub grube – każdy z nas ma inne potrzeby. Każda tekstura włosów jest inna i z tego względu ma inne potrzeby, do których musimy dostosować szczotkę.

Długie włosy, proste włosy i normalne włosy

Najlepszym wyborem jest szczotka wiosłowa. Rozczesuje włosy i zapewnia zdrowy połysk. Posiada dużą powierzchnię i gęste włosie, dzięki czemu szybko i skutecznie rozczesuje długie i grube włosy.

Szczotka do włosów z aluminiowym włosiem.
fot. pixabay

Cienkie włosy

W tym przypadku warto zainwestować w okrągłą szczotkę, która nada cienkim włosom objętości. Najlepiej stosować ją podczas suszenia włosów. Tutaj potrzebna jest także odpowiednia suszarka do włosów. Jeśli wysuszysz włosy okrągłą szczotką, będą wydawać się grubsze. Warto wybierać szczotki z naturalnego włosia, zapewnia to dodatkowy połysk i blask. Szczotki z naturalnego włosia są cięższe w pielęgnacji i mogą uczulać alergików, jednak mimo wszystko są warte zakupu.

Włosy suche

Szczotkowanie naturalnym włosiem sprawia, że ​​łamliwe włosy wyglądają bardziej błyszcząco. Rozprowadzają sebum na skórze głowy na całej długości, wygładzając je. Szczotki z naturalnym włosiem są gęstsze dzięki czemu dokładnie rozczesują i wygładzają każdy włos, nadając mu blasku i delikatnie je zwilżając.

Gęste włosy

Model z naturalnym włosiem zapewnia maksymalny połysk. Ważne: upewnij się, że szczoteczka jest wzbogacona nylonowym włosiem. Ułatwia to rozczesywanie grubych włosów. Najlepiej wybierać większe szczotki, które łatwiej i szybciej rozczeszą grube gęste włosy.

Włosy kręcone

Do włosów kręconych potrzebujemy nie tylko specjalnej pielęgnacji, ale także specjalnej szczotki. Włosy czesane zwykłą szczotka, bez specjalnego przeznaczenia, mogą się puszyć, a następnie łączyć w nieestetycznie sklejone strąki. Do czesania włosów kręconych najlepiej kupić grzebień, najlepiej wykonane z drewna powlekanego specjalnym tworzywem. Najbardziej popularne są grzebienie bambusowe. W przypadku włosów falowanych dobrym rozwiązaniem są grzebienie z grubymi zębami. Grzebień idealnie sprawdzi się do rozczesania mokrych włosów bez ich plątania.

Krótkie włosy

Jeśli masz krótkie włosy, do stylizacji wybierz szkieletową szczotkę (znaną również jako szczotka wentylacyjna). Ze względu na szkieletową budowę szczotki, podczas suszenia powietrze dociera bezpośrednio do włosów, co pomaga stworzyć ich objętość.

Najbardziej uniwersalna szczotka, dla większości włosów

Za pomocą szczotki zapobiegającej szarpaniu z efektem rozczesywania można idealnie rozczesać każdy rodzaj włosów. Modele takie jak Tangle Teezer mają elastyczne syntetyczne włosie, które zapobiega wyrywaniu się włosów i są bardzo wygodne w użyciu.

Jak dbać o szczotki do włosów?

Poręczna szczotka z naturalnego włosia.
fot. pixabay

Szczotkę należy regularnie czyścić, ponieważ lakier do włosów, serum i kurz zatrzymują się miedzy włosiami szczotki. Do tego dochodzą włosy z naszej głowy, które potrafią gromadzić się na szczotce w bardzo dużych ilościach. Dobrym sposobem do czyszczenia szczotki do włosów jest użycie grzebienia, a następnie umycie szczotki woda i mała ilością szamponu. Następnie poczekaj aż szczotka wyschnie zanim ponownie zaczniesz jej używać. Dla większego komfortu możesz stosować mydła antybakteryjne co zdecydowanie zwiększy sterylność. Przy takim traktowaniu szczotki posłuży nam ona na długo. Lepiej kupić szczotkę raz a porządnie, wydać trochę więcej pieniędzy.

Szczotkę do włosów zamów przez Internet albo kup stacjonarnie. Modeli do problematycznych włosów lub skóry głowy spróbuj poszukać w aptece.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here