Pierwsza lampa do domowego manicure hybrydowego 

Zakup lampy to bardzo ważny moment. To na jaka lampę się zdecydujemy w bardzo dużej mierze zadecyduje o trwałości naszego manicure. Na rynku mamy dostępnych cała masę różnego rodzaju lamp. Najtańszą i najmniejszą lampę możemy dostać już za około 30 zł! Cena kusi, prawda? Jednak czy zakup tak taniego produktu, kiedy za inne w tej kategorii płacimy kilkukrotnie więcej, faktycznie ma sens? na to pytanie odpowiesz sobie sama czytając poniższy artykuł.

W czym możemy wybierać?

Cena faktycznie zależy od wielu czynników. Na początek zacznijmy od rodzaju lampy. Mamy do wyboru lampy UV i lampy LED

Lampa UV

Najpopularniejsze niegdyś lampy UV. To najpopularniejszy, najtańszy i najbardziej podstawowy rodzaj lampy. Sprawdzają się zarówno do lakierów hybrydowych jak i żelowych. Mają różne moce naświetlania – 9W, 18W i 36W. Lepiej nie kupować lamp 9W, bo ich moc jest zdecydowanie za mała. Lakiery mogą zbyt słabo twardnieć, a przez to zacząć marszczyć się i złuszczać na płytce paznokcia, co zdecydowanie nie jest efektem jakiego oczekujemy. Decydując się na lampę UV wybierz moc 36W, ponieważ dobrze utwardzają one lakiery hybrydowe w ciągu 120 sekund. Niektóre ciemniejsze lub bardziej nasycone kolory (np. czarny – ciemny, biały – napigmentowny) często wymagają dwukrotnie dłuższego czasu utwardzania o czym niekoniecznie będzie informacja na opakowaniu. W takim wypadku lepiej potrzymać paznokcie dłużej pod lampą, to na pewno nam nie zaszkodzi, a znacząco może wpłynąć na trwałość lakieru. Decydując się na lampę UV, pamiętaj o regularnej wymianie żarówek. Tylko dlatego, że świeci się światło, nie oznacza, że żarówki są nadal dobre.

Doskonałe utwardzony lakier hybrydowy.
fot. pixabay

Lampa LED 

To kolejny bardzo popularny rodzaj lamp. Kiedyś był bardzo drogi, teraz można go kupić za kilkadziesiąt złotych. Jak na tego typu lampy, to i w tym przypadku lampa jest nierówna. I w tym przypadku siła jest ważna, ale nie tylko. Najtańsze lampy LED możemy kupić za 30 zł. Są to tzw. Lampy mostkowe 6W lub 9W. Nie są zabudowane, a światło pada na paznokcie jedynie od góry. Niestety mają bardzo małą moc, co może powodować problemy z utwardzaniem lakierów hybrydowych. Ze względu na swój kształt mostek nie rozprasza równomiernie światła, co może skutkować słabo przylegającym lakierem, szczególnie na bokach i końcach paznokci. Na tego typu lampy możemy decydować się dodatkowo, dobrze sprawdzą się podczas podróżowania, kiedy awaryjnie będziemy musieli naprawić ubytek w lakierze. Jeśli jednak chcesz używać jej jako lampy głównej w domu, lepiej kupić coś bardziej stabilnego. Zabudowane lampy led są od środka wyłożone materiałem odbijającym światło, coś jak folia aluminiowa, dzięki temu światło żarówek jest rozpraszane, a lakier na paznokciach jest utwardzany równomiernie.

Na co dodatkowo zwracać uwagę?

Moc lampy LED

Na rynku mamy dostępne różne lampy o różnych mocach. Oprócz małej mocy lampy LED 9W, której nie polecamy, dostępne są też lampy o większej mocy: 12W, 24W, 36W i 48W. Warto wybrać taką, której moc jest największa. Najlepiej 24 W lub więcej. Wówczas masz gwarancję dobrego utrwalenia produktu na paznokciach i nie masz problemów z marszczeniem lakieru. Kolejną zaletą mocniejszej lampy jest czas utwardzania lakieru. Najmocniejsze lampy naprawiają to nawet w 5 sekund. Standardowy czas utwardzania w lampie LED to 30 sekund. Decydując się na wbudowaną, solidną lampę o dużej mocy, gwarantujemy, że nasz manicure pozostanie dobry. Oszczędzamy dużo czasu i nerwów. Dobrą lampę tego typu można kupić za około 100 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że żarówki LED działają dłużej niż żarówki UV, kosztuje to trochę dodatkowych pieniędzy. Lampy LED są energooszczędne i nieszkodliwe dla naszego zdrowia. Ich wadą jest to, że nie utrwalają każdego rodzaju żelu.

Zabudowanie

Precyzyjnie nałożony i utwardzony lakier hybrydowy.
fot. pixabay

Lampy poza parametrami technicznymi mogą posiadać różne formy budowy. Mogą być najprostsze, czyli mostkowe, światło dają jedynie od góry, nie posiadają „podłogi” możemy nakładać je bezpośrednio od góry bez potrzeby wsuwania dłoni pod spód. Zabudowane tylko częściowo, to takie, które tworzą swego rodzaju kopułę nad naszymi paznokciami. Nie posiadają podłogi i również dają nam możliwość nałożenie lampy od góry. Zabudowane całkowicie, posiadające podłogę – wysuwaną bądź nie, z opcją zdjęcia lub przytwierdzoną na stałe. Dlaczego to jest takie ważne? Zabudowana czy nie? Zabudowana lampa zawsze będzie lepszym wyborem niż mostkowa, ponieważ zdecydowanie lepiej rozprasza światło co wpływa na jakość utwardzenia lakieru. Zabudowane laby bardzo często posiadają żarówki nie tylko od góry, ale również od boków Jednak wiąże się to z tym, że takie lampy kosztują więcej. W tym wypadku warto dołożyć. Z podłoga czy bez? Lampy bez podłogi albo z opcja jej zdjęcia idealnie sprawdzą się w przypadku wykonywania pedicure. Na stopę zdecydowanie łatwiej nałożyć lampę od góry niż wsuwać ja do środka ryzykując dotknięciem jeszcze nieutwardzone lakieru.

Na czym jak na czym, ale na lampie do utwardzenia lakierów nie warto oszczędzać. To od niej zależy praktycznie cały końcowy efekt naszej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here