Jak kupić idealne szpilki?

Jak nosić buty na wysokim obcasie, unikając dyskomfortu i bólu stóp. To jeden z kluczowych problemów kobiet, jeśli chodzi o modę. Mówi się, że kobieta dla piękna i elegancji powinna trochę zacisnąć zęby i cierpieć. Na szczęście kobiety są coraz bardziej świadome i w dzisiejszych czasach, zdecydowana większość stawia na wygodę bardziej niż na piękny wygląd. Co oczywiście nie oznacza, że jedno wyklucza drugie. A więc jak kupić piękne szpilki, żeby jednocześnie były wygodne i komfortowe w noszeniu? Oto 8 rad, które musisz zastosować, aby szpilki były idealnie dopasowane do Twoich stóp.

1. Upewnij się, że rozmiar buta Ci odpowiada

Wyprofilowany obcas i miękka podeszwa to najważniejsze kwestie w wyborze szpilek
fot. pixabay

Kupując but upewnij się, że wybierasz odpowiedni rozmiar. Jest to najczęstszy błąd, jaki kobiety popełniają przy wyborze butów. Rozmiar Twojej stopy zmienia się przez całe życie, więc sprawdź to przed zakupem. Nie sugeruj się marką buta i tym, ze zawsze kupujesz tam jeden konkretny rozmiar i wszystko jest w porządku. Rozmiary szpilek rządzą się swoimi prawami. Przy kupowaniu szpilek zaleca się wybór mniejszego rozmiaru niż nosimy na co dzień. Wynika to z tego, że stopa jest podniesiona. Im wyższy obcas tym mniejsze buty.

2. Dopasuj but do typu stopy

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jaki typ stopy masz i odpowiednio dobrać buty. Czasami ból pięty, podeszwy stopy czy palców wynika właśnie ze źle dobranego kształtu buta. W takim wypadku do odpowiedniego dopasowania buta do stopy mogą idealnie sprawdzić się wkładki, które można idealnie dobrać pod kształt stopy.

3. Wybierz grubszy i stabilniejszy obcas

Jeśli marzysz o bezbolesnym chodzeniu na wysokich obcasach, zdecyduj się na zakup butów z obcasem typu „słupek” zamiast „szpilki”. Stopa dzięki temu będzie bardziej stabilna, a może wyglądać równie oszałamiająco i smukle co w cieniutkich obcasach. Koturn który może wzmacniać podeszwę stopy również jest świetnym rozwiązaniem. Buty wydają się wyższe, a stopa aż tak tego nie odczuwa. Koturn również wpływa na odczuwanie podłoża podczas chodzenia.

4. Unikaj cienkich podeszew

Cienka podeszwa to kolejny zaciekły wróg komfortu, jeśli chodzi o wysokie obcasy. Wybierz więc buty z nieco grubszą podeszwą (lub umiarkowanymi platformami), aby stopy nie piekły i nie bolały. Gumowe podeszwy zmniejszają nacisk stopy i ułatwiają chodzenie w ciągu dnia.

5. Pozwól odpocząć stopom w ciągu dnia

Klasyczne czerwone szpilki każda kobieta powinna mieć w szafie.
fot. pixabay

Jeżeli kupujesz buty na wysokim obcasie z myślą o chodzeniu w nich przez cały dzień, a nie tylko na wieczorne wyjścia musisz zadbać o to, aby były komfortowe. Pamiętaj, że kiedy nosisz obcasy stopa nie jest ułożona anatomicznie i to normalne, że po dłuższym czasie możesz odczuwać dyskomfort. Oczywiście osoby, które noszą szpilki prawie codziennie są w stanie przywyknąć i to naturalne, że będzie im wygodniej w szpilkach dużej, niż tym osoby które szpilki zakładają jedynie okazjonalnie. W ciągu dnia kiedy masz okazje daj odpocząć swoim stopom. Zdejmij na chwile buty, rozprostuj palce, wyprostuj stopy. Możesz to robić siedząc przy biurku, Twoje stopy na pewno Ci za to odpłacą. Pamiętaj o tym.

6. Wybieraj buty, które wzmacniają kostki.

Im bardziej stabilna jest stopa w bucie, tym lepiej dla stóp. Dlatego botki na wysokim obcasie to buty, w których stopy nie będą bolały, nawet jeśli spędzisz w nich cały dzień. Ale to rozwiązanie na sezon zimowy. W cieplejsze dni lub na wieczorne wyjścia wybieraj buty zapinane stabilnie na kostce. Idealnie sprawdzą się też buty które będą wiązane. Dzięki temu możesz bardzo dobrze zabezpieczyć kostkę i idealnie dopasować buty pod siebie.

7. Silikonowe wkładki

Silikonowe wkładki do butów na wysokim obcasie często mogą nas uratować. Taka wkładkę umieszcza się tylko w przedniej części buta . Są wykonane z żelu silikonowego, dzięki czemu stopa nie ślizga się do przodu. Zapobiegają różnego rodzaju obtarciom i powstawaniu pęcherzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here