Aplikacje dobra dla Twojego brzucha i portfela

Istnieją aplikacje na telefon, które są łatwo dostępne i niesamowicie ułatwiają robienie zakupów spożywczych do domu. Nie dość, że będzie o łatwiejsze to jeszcze sprawniejsze i stanie się bardziej intuicyjne. Bardzo dużo ludzi zwyczajnie nie lubi chodzić na zakupy. Szukanie produktów na sklepowych półkach, czy stanie w kolejkach naprawdę może doprowadzać do szału. Powstało wiele prosty w obsłudze aplikacji na telefon, które dzięki swojemu działaniu znacznie ułatwią proces zakupów.

Kontrola produktów spożywczych

Produkty dobrej jakości z wartościowym składem
fot. pixabay

Swego czasu była moda na lodówki na których drzwiach był wyświetlacz pokazujący co znajduje się w środku. Jak widać ten trend się nie utrzymał, jednak czujni producenci aplikacji podłapali temat. Wiele aplikacji działa w pewien sposób jak właśnie taki wyświetlacz. Sam uzupełniasz aplikację w produkty które znajduje się w Twojej lodowce. Następnie każdy produkt, który Ci się skończył odhaczasz z listy i zaznaczysz czy chcesz ponownie to kupić. Kiedy jedziesz na zakupy możesz wygenerować w aplikacji listę zakupów. Dziękuję temu zaoszczędzisz czas na sprawdzanie lodówki oraz zapobiegniesz zbędnemu kupowaniu produktów które jeszcze masz w swoim domu. Zmarnuje się mniej jedzenia i mniej Twoich pieniędzy.

Generator listy zakupów

Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest zsynchronizowanie generatora listy zakupów na telefonach domowników odpowiedzialnych za robienie zakupów spożywczych do domu. Polega to na tym, że można bezpośrednio przesyłać sobie i uzupełniać produkty które należy zakupić. Kiedy jeden z domowników jedzie na zakupy może oznaczyć w aplikacji co kupił i w przeciągu chwili taka informacja pojawi się na telefonie drugiej osoby. Można zsynchronizować ze sobą kilka telefonów co znacznie usprawnia cały proces robienia zakupów. Świadome i zdrowe zakupy Kolejną znakomitą aplikacją którą znacznie poprawi jakość kupowanych produktów. Aplikacja pomaga sprawdzać skład produktów oraz ich jakość pod względem składu. Wystarczy jedynie aparatem zeskanować kod kreskowy z opakowania produktu, a aplikacja wyświetli jego składniki i pokaże ich wpływ na nasze zdrowie. Produkty i składniki dzielą się na te pozytywnie lub negatywnie wpływające lub neutralne. Dodatkowo aplikacja wyświetla informacje o produkcie takie jak kraj pochodzenia. Tego typu aplikacje są świetne dla osób które zmuszone są wyeliminować pewne grupy produktów lub składników ze swojej diety że względu na uczulenie bądź nietolerancja pokarmowe. W większości aplikacji można na własną rękę wybrać składniki, które będą podświetlać się na czerwono. Dziękuję temu komfort zakupów wzrośnie, a jakoś tego co ląduje w naszych koszykach, a później na talerzach I brzuchach, znacząco się zmieni.

Wózki sklepowe, łatwe zakupy
fot. pixabay

Kontrola posiłków, a robienie zakupów

Aplikacje podsumowujące to co znajduje się na naszych talerzach są świetne. Działają one w ten sposób, że najpierw układamy własne jadłospisy, a następnie aplikacja na ich podstawie generuje nam listę zakupów. Aplikacja jest dostosowana do osób, które bardzo dobrze radzą sobie kuchni i samodzielnie potrafią wprowadzić jadłospis, jak i do tych, którzy nie mają doświadczenia i potrzebują pomocy. Aplikacja proponuje posiłki i nie dość, że generuje listę zakupów to jeszcze wyświetla przepis, który krok po kroku wyjaśnia jak przygotować daną potrawę. Bardzo dużym atutem jest to, że aplikacja posiada opcję „zero-waste”. Generują listę zakupów pod ułożony jadłospis aplikacja zapamiętuje w jakiej ilości zostały zużyte produkty. Dla przykładu jeżeli kupujemy jogurt nie zawsze użyjemy cały kubeczek, a np. 4 łyżki. Aplikacja kojarzy te fakty i podsuwa przepisy w taki sposób, aby nic się nie zmarnowało. Dodając kolejne posiłki aplikacja uwzględnia jakie produkty zakupiliśmy. Jest to wspaniała opcja, aby zadbać o nie marnowanie jedzenia.

Na rynku jest dostępnych bardzo dużo aplikacji, które mają na celu poprawę jakości naszego żywienia, a co za, a raczej przed tym idzie, jakości naszych zakupów. Bądźmy świadomym konsumentami i zadbajmy o to co jemy. Wszystkie sugerowane aplikacje i wiele innych można wyszukać używając kluczowe słowa takie jak: zdrowe zakupy, generator listy zakupów, dobry skład, zsynchronizowana lista zakupów. Sprawdź sam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here