Podstawowe zakupy dla psiaka

Przyjęcie szczeniaka jest bez wątpienia ekscytującym doświadczeniem. Będziesz miał w swoim domu nowego członka rodziny z osobowością, której nie znasz i będziesz się cieszył z odkrywania. Będzie na ciebie czekał po powrocie do domu i da Ci niezapomniane chwile.

Zanim jednak przywitasz nowego najlepszego przyjaciela w swoim domu, musisz przygotować 5 rzeczy na przyjazd szczeniaka, które są niezbędne dla jego komfortu.

Jeżeli oprócz psiaka w domu pojawia się też kociak, albo planujesz żeby się pojawił zajrzyj TUTAJ!

Zobacz sam!

1. Legowisko i posłanie

Zanim twój nowy przyjaciel zaaklimatyzuje się w do domu, powinieneś przygotować wygodne miejsce do spania. Powinno być dostosowane do rozmiaru Twojego psiaka. Zaleca się żeby było miękkie, aby psu było jak najwygodniej. Zabierając go z hodowli, schroniska czy prywatnego domu, zaleca się abyś zabrał stamtąd razem z pisakiem koc na którym spał. Wtedy będzie czuł się bezpieczniej i szybciej zaaklimatyzuje się w nowym domu. Kup kojec, który będzie praktyczny, taki którego pies szybko nie pobrudzi czy nie zniszczy. Możesz kupić kilka kojców zwłaszcza kiedy masz duży dom i pies będzie mógł spać w różnych miejscach.

2. Miski na żywność i wodę

Miseczka na karmę i wodę dla małego psiaka.
fot. pixabay

Miska do karmy i miska na wodę są niezbędne do przyjęcia Twojego nowego towarzysza. Są one dostępne we wszystkich kolorach i kształtach oraz w różnych materiałach, takich jak plastik, metal i ceramika. Przy wyborze należy również wziąć pod uwagę wielkość psa, ponieważ nie ma sensu kupować małego pojemnika dla dużego psa. Automatyczne karmniki dla psów są dobrym rozwiązaniem dla osób, które spędzają dużo czasu poza domem, jednak dzięki tym narzędziom nie można kontrolować ilości karmy którą zjada nasz psiak, co może prowadzić do nadwagi i otyłości u zwierzaka. Z drugiej strony, fontanny wodne są świetne, ponieważ zachęcają zwierzę do częstszego picia i zapewniają świeżą wodę.

3. Zabawki

Zabawa jest kluczową czynnością dla dobrego samopoczucia, zdrowia i rozwoju szczeniaka. Ponadto, gdy psy są młode, mają tendencję do gryzienia z powodu wzrostu zębów, co często powoduje u nich także ból. Posiadanie zabawek, które pomogą przekierować to zachowanie na odpowiednie akcesoria jest niezbędne, jeśli chcemy uniknąć uszkodzenia domu. W sklepach zoologicznych znajdziesz wszystkie rodzaje zabawek, w które może wgryźć się Twój szczeniak, ale upewnij się, że są one odpowiednie do wieku. Mogą one być wykonane z różnych materiałów, miękkich lub twardszych, więc wybierz ten, który najlepiej odpowiada potrzebom Twojego szczeniaka.

4. Znacznik identyfikacyjny

Identyfikacja szczeniaka ma kluczowe znaczenie dla jego bezpieczeństwa. Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest zamówienie identyfikatora z Twoim imieniem, numerem telefonu i imieniem szczeniaka. Jeśli zgubi się na spacerze, osoba, która go znajdzie, może pomóc mu znaleźć Ciebie. Ponadto, obecnie istnieje technologia mikrochipów, znacznie bezpieczniejsza opcja. Dzięki niemu łatwo będzie zlokalizować zwierzę w przypadku jego zbłądzenia. Aplikacja chipa jest bezbolesna dla szczeniaka.

5. Obroża lub uprząż i smycz

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, najlepiej jest zminimalizować szanse, że Twój szczeniak się zgubi. Najlepszym sposobem na to jest wyprowadzenie go na spacer z obrożą lub uprzężą. Ale co jest lepsze, uprząż czy obroża? Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się stosowanie uprzęży, ponieważ jest ona zwyczajnie bezpieczniejsza i pozwala uniknąć uszkodzenia szyi, jeśli pies pociągnie za smycz. Jeśli chodzi o smycz, bardzo wskazane jest wybranie smyczy o długości minimum 3 metrów, najlepiej regulowanej, która pomoże nam zapewnić szczeniakowi dobry chód i swobodę.

Mały szczeniak, nowy pupil.
fot. pixabay

Wszystkie wymienione akcesoria bez problemu kupisz w stacjonarnym czy internetowym sklepie zoologicznym. Ciekawą opcja jest to co proponują nam supermarkety. Już w prawie każdy mamy specjalny dział przeznaczony przedmiotom dla naszych pupili, dla psów, kotów czy gryzoni. Warto przy okazji codziennych spożywczych zakupów zatrzymać się na tym dziale i rozejrzeć się za akcesoriami dla naszych zwierzaków. Często możemy natrafić na niższe ceny niż w popularnych sklepach zoologicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here