Zakup pierwszych lakierów do paznokci

Każda kobieta wie, że pomalowane paznokcie możemy traktować tak jak torebkę, apaszkę, kolczyki czy pierścionki. Czyli jako dodatek. Zadbane dłonie i paznokcie same w sobie są atutem każdej kobiety, jednak zawsze możemy podrasować ich wygląd nakładając na nie kolor. Na rynku możemy dostać całą gamę kolorowych lakierów, różnych firm. Różnią się one między sobą jakością oraz ceną. Kluczem do sukcesu jest odnalezienie lakierów, które będą miały najlepszy stosunek ceny do jakości. Żebyśmy nie płaciły za nie wygórowanych cen, a żebyśmy otrzymywały jak najwyższą jakość.

W czy możemy wybierać?

Przede wszystkim musimy zadecydować jaki rodzaj lakieru będzie dla nas najlepszy. Na rynku dostępnych jest wiele różnych opcji, ale najbardziej popularne są trzy rodzaje:

Lakier do paznokci - hybrydowy, żelowy czy tradycyjny?
fot. pixabay
  1. Tradycyjne – są to lakiery, które nie wymagają od nas żadnego dodatkowe działania powodującego utwardzenia powierzchni. Wystarczy pomalować płytkę paznokcia i poczekać, aż pod wpływem powietrza lakier zaschnie. Tego typu lakiery są najtańsze, ale również najmniej trwałe. Bardzo łatwo odpryskują, często się rolują i wyglądają najmniej estetycznie. Ich plusem jest szybkość usuwania z płytki paznokcia. Wystarczy przetrzeć warstwę lakieru, nasączonym zmywaczem do lakieru, wacikiem – i już. Możemy je kupić w każdej drogerii, a nawet w supermarketach. Komu się sprawdzą najlepiej? Osobom, które malują paznokcie okazjonalnie. Przed większymi okazjami i nie potrzebują tego, aby lakier był długotrwały.
  2. Żelowe – lakiery żelowe są o wiele bardziej trwałe niż lakiery tradycyjne jednak ich aplikacja jest trochę bardziej wymagająca. Do utrwalenia lakieru potrzebujemy lampy led albo UV. Sama lampa jednak nie wystarczy, potrzebujemy jeszcze dodatkowe akcesoria, takie jak cleaner – do odtłuszczenia płytki i zmycia lepkiej warstwy powstałej po utwardzeniu, bazy i topu – potrzebnych do prawidłowego i jak najdłuższego utrzymania się lakieru na płytce paznokcia. Usuwanie takiego lakieru wymaga użycia specjalnego zmywacza i dłuższej jego aplikacji niż zwykłe przetarcie. Zaletą lakierów żelowych jest przede wszystkim długotrwałość. Lakiery żelowe możemy kupić w drogeriach, sklepach kosmetycznych oraz na specjalnych stanowiskach w galeriach handlowych, gdzie wystawiają się konkretne marki zajmujące się dystrybucja lakierów żelowych. Ich cena jest wyższa niż lakierów tradycyjnych. Dodatkowo jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z tym rodzajem lakierów musimy doliczyć koszt lampy oraz wszystkich dodatków. zestaw „startowy” to koszt około 200 zł. Jednak lakiery żelowe utrzymują się znacznie dłużej na paznokciach i w długotrwałym stosowaniu zakupienie takiego zestawu opłaca się znacznie bardziej niż malowanie paznokci tradycyjnym sposobem. Dla kogo lakier żelowy? Dla osób, które dbają o swoje paznokcie i posiadają swoje naturalne paznokcie w dobrej kondycji. Lakier żelowy utrzymuje się długo, jednak nie wpływa na wytrzymałość paznokcia. Mimo utwardzenia w lampie, powstała powierzchnia nie jest bardzo twarda i przypomina kauczuk.

    Perfekcyjny manicure jest możliwy każdą metodą.
    fot. pixabay
  3. Hybrydowe – jest to najtrwalszy lakier ze wszystkich trzech wymienionych. Tak samo jak w przypadku lakierów żelowych, do utwardzenia nałożonej warstwy potrzebujemy lampy led lub uv oraz dodatkowych akcesoriów. Lakiery hybrydowe pod względem aplikacji i usuwania działają tak samo jak lakiery żelowe, jednak wyróżniają się o wiele większą trwałością. Możemy zakupić je w drogeriach, sklepach internetowych oraz w galeriach handlowych na specjalnych stanowiskach. Cenowo wygląda to również bardzo podobnie do lakierów żelowych i zestaw startowy to koszt około 200 złotych. Dla kogo najlepsze będą lakiery hybrydowe? Dla osób chcących mieć pomalowane paznokcie przez dłuższy czas, jednak ich naturalna płytka paznokcia jest miękka i ma tendencje do łamania. Lakiery hybrydowe utwardzają płytkę paznokcia i dzięki temu jest ona w mniejszym stopniu narażona na urazy mechaniczne.

Zakup odpowiedniego lakieru do paznokci może być ciężkim zdaniem. Ustalmy nasze oczekiwania i dopasujemy do tego rodzaj lakieru Oczywiście w każdej z tych kategorii możemy znaleźć produkty z wyższych i niższych półek cenowych. Zaczynając przygodę z malowaniem paznokci zdecydujmy się raczej na niska bądź średnia półkę cenową, aby przekonać się czy to faktycznie to czego szukamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here