Wybierz najwygodniejszy fotel biurowy

Minimalistyczne krzesło biurowe z plastiku.
fot. pixabay

Statystyki pokazują, że siedzimy 40 godzin tygodniowo na krześle biurowym, co dodatkowo pokazuje, że w ciągu jednego roku na krześle spędzamy średnio 1900 godzin. Wiele osób spędza więcej czasu siedząc przed komputerem w pracy, niż śpiąc w łóżku. Ponieważ większość dnia spędzamy w pracy, bardzo ważne jest, aby wybrać krzesło biurowe, które zapewni wygodę i dobre podparcie naszego kręgosłupa. Ma to kluczowe znaczenie nie tylko dla naszego komfortu, ale przede wszystkim dla zdrowia.

Styl Twojego miejsca pracy

Projekt stanowiska pracy jest ważnym czynnikiem. Często zdarza się, że kupisz zanim pomyślisz i piękne krzesło okaże się tym przysłowiowym „gwoździem do trumny” zdrowia Twojego kręgosłupa. Wygląd w przypadku tak oddziałującego na nasz organizm przedmiotu, musisz odstawić na drugi plan. Oczywiście możesz się wysilić i znaleźć krzesło, które będzie nie tylko wygodne, ale również piękne. Przejrzyj oferty sklepów i zapoznaj się z ich asortymentem. Porównaj produkty i nigdy nie kupuj krzesła pod wpływem impulsu.

Zanim kupisz krzesło biurowe, określ cel do jakiego będziesz go używał. zaczniesz kupować krzesła biurowe. Musisz ustalić, czy krzesło będzie używane tylko przez Ciebie czy inne osoby w Twoim domu. Ponadto, kluczowy jest czas w ciągu dnia, jaki będziesz spędzać siedząc. Bardzo ważnym aspektem jest stelarz krzesła. Wybierz taki model, który wyprodukowany jest z drewna lub metalu. Unikaj plastiku z tego względu, że z czasem może się odginać i ulegać zniekształceniom. Drewno i metal są o wiele bardziej trwałe i stabilne.

Fotel na kółkach do biurka, idealny do pracy biurowej w domu.
fot. pixabay

Jak wybrać odpowiedni materiał na krzesło biurowe?

Krzesła biurowe wykonane są z wielu materiałów, w tym skóry, ekoskóry, tworzyw sztucznych, drewna, czy materiałów tekstylnych. Wybierając krzesło biurowe, musisz wybrać takie, które jest wykonane z materiałów, które najbardziej Ci odpowiadają, ale także zapewnią Ci komfort podczas całego dnia pracy. Przed zakupem ustal priorytety i odpowiednio wybierz krzesło.

  • Najmocniejszym materiałem na krzesła biurowe jest drewno, a następnie plastik, który jest znacznie łatwiejszy do utrzymania niż drewno. Niestety z trwałością w parze nie idzie wygoda i krzesła drewniane czy plastikowe są twarde, sztywne i zwyczajnie nieprzyjemne w kontekście siedzenia.
  • Krzesła tapicerowane posiadają materiał, który łatwo ulega zabrudzeniom, będzie trwały, jeśli o niego zadbasz. Najczęstszym powodem zmiany krzesła są plamy z jedzenia i napojów.
  • Skóra, ekoskóra i tworzywa sztuczne z czasem pękają i rozciągają się, a aby utrzymać skórzane krzesła tak długo, jak to możliwe, konieczne jest odpowiednie pielęgnowanie olejem i specjalnymi kremami. Pomaga to zapobiegać pęknięciom.

Najważniejsze jest jednak, aby wybrać materiał, który najlepiej będzie współgrał z Twoim ciałem i skórą. Nie potrzebujesz krzesła, które przykleja się do Ciebie, podrażnia lub powoduje swędzenie skóry. Jednak nie wszystko jest takie proste. Materiały, które są lepkie, to materiały, które prawie nigdy nie powodują podrażnień i odwrotnie. Wybierz, co jest dla Ciebie ważniejsze i odpowiednio dobierz krzesło. Jakość danego materiału zależna jest od jego ceny.

Jak rozpoznać wysokiej jakości krzesło biurowe?

Wysokiej jakości krzesło biurowe będzie miało wsparcie dla dolnej części pleców oraz regulowane podparcie tego odcinak oparcia. To wsparcie jest bardzo ważne, aby uniknąć długotrwałych problemów zdrowotnych. Fotel biurowy powinien być regulowany na kilka sposobów (co najmniej pięć), aby ustawić je idealnie do ciała – wzrostu, ramion, nóg, szyi. Ważne jest, aby krzesło biurowe można było łatwo przesuwać i aby miało optymalny rozmiar w stosunku do biurka, aby można było wygodnie poruszać się po przestrzeni swojej pracy. Nawet jeżeli krzesło posiada podłokietniki powinno wsuwać się po biurko. Odpowiednie dosunięcie się do miejsca pracy jest kluczowa, aby utrzymać poprawną postawę ciała. Wybrany materiał powinien zapewnić wygodę krzesła, aby przepuszczał powietrze i nie nagrzewał się szybko czy zbyt mocno. Wypełnienie powinno być wysokiej jakości, aby osoba siedząca na krześle nie czuła przez poduszki podstawowej konstrukcji krzesła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here