Jak wybrać odpowiednie meble, które będą dostosowane do Twoich potrzeb?

Zakup nowych mebli jest czymś co warto bardzo dobrze przemyśleć, a przy tym dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw każdego konkretnego produktu. Zakupy nie są takie łatwe. Jeśli chodzi o mały stolik, szafkę nocną, czy dywan sprawa nie jest skomplikowana, gdyż z reguły takie meble nie kosztują dużo. Jednak kiedy przyjdzie nam rozważyć zakup sofy, mebli do kuchni, łóżka czy wykładziny sprawa robi się już poważniejsza, ponieważ porządne meble, które posłużą nam na lata to już poważny wydatek. Możemy wybierać z bardzo dużej gammy ciekawych dla nas propozycji modeli. Dzięki tak dużej możliwości wyboru czasami ciężko zdecydować się na konkretny model, kolor i typ mebla, są rzeczy na które warto zwróci uwagę. Dzięki odpowiedniej wiedzy możemy ułatwić sobie wybór tym samym dbając o własną satysfakcję i stan portfela.

Polscy producenci mebli

meble, polscy producencie, olbrzymi wybór
fot. pixabay

Polski rynek jest pełen producentów mebli. Wszyscy z miesiąca na miesiąc prześcigają się w coraz to nowszych innowacjach w produkowanych meblach. Każdy z nich dąży do tego, aby ich meble były ładne, funkcjonale i żeby posiadała odpowiedni stosunek ceny do jakości. Najpopularniejszymi producentami mebli na polskim rynku są, Ikea, Agata Meble, Black Red White, Jysk i Bodzio. W ich asortymentach możemy znaleźć różnego rodzaju meble, zaczynając od małych nocnych szafek i stolików kawowych, aż po wielkie łoża i zabudowane szafy. Ceny mebli w różnych sklepach różnią się między sobą, ma na to wpływ jakość produktów, rodzaj użytego materiału do produkcji, solidność i sposób produkcji. Wszystkie te czynniki w ogólnym rozrachunku dają nam końcową cenę mebla. Musimy zorientować się w którym z tych sklepów cena jest dla nas najbardziej atrakcyjna i dopiero wtedy zdecydować się na zakup.

Co wpływa na cenę mebla?

biurko, meblowe zakupy
fot. pixabay

Paradoksalnie na cenę produktów ma także wpływ to co dzieje się z meblami już po zakupie. Przy porównywaniu cen należy zwrócić uwagę na dostawę produktów do domu. Często zdarza się tak, że niska cena mebla zmienia się w mgnieniu oka kiedy doliczymy koszty związane z dostawą. Większość sklepów posiada opcję dostawy do domu, jednak jest ona z reguły kosztowna. Warto wtedy zadbać o to, aby samodzielnie przetransportować zakupiony mebel. Przy meblach wysokogabarytowych przyda się większy samochód, albo przyczepa. Istnieje możliwość wynajęcia samochodów transportowych, warto sprawdzić taką opcję, ponieważ może okazać się tańsza niż koszty dostawy jaką oferuje nam sklep. Możemy też spotkać się z tym, że jednym sklepie będzie droższy niż w pozostałych, ale dostępna okaże się darmowa. W takiej sytuacji również należy przekalkulować która oferta jest dla nas korzystniejsza cenowo.

Kiedy już zakupimy mebel i uda nam się przetransportować go do naszego domu pozostaje ostatnia kwestia, a mianowicie montaż. Przy małych meblach bardzo często wystarczy śrubokręt i godzina roboty dla jednej osoby. Niestety przy większych meblach, takich jak łóżka czy szafy, samodzielna praca może zakończyć się fiaskiem. Tutaj również mamy dwie opcje, możemy na własną rękę poszukać kogoś kto nam pomoże, albo wynająć firmę która fachowców zajmuje się skręcaniem mebli. Niestety to wiąże się z kolejnymi kosztami. Specjaliści bardzo często są przydatni, ponieważ instrukcje mogą być niejasne, co w efekcie może poskutkować nieprawidłowym skręceniem zakupionego mebla. W przypadku wynajęcia firmy możemy być pewni, że łóżko, szafa czy stół na pewno się nie rozpadną. Wiele sklepów oferuje również dostępnych fachowców, którzy za dodatkową opłatą mogą nam zmontować zakupione meble, w takim przypadku nie musimy się przejmować szukaniem firmy na własną rękę. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, żeby nie dać się niepotrzebnie omamić darmową dostawą, transportem czy montażem. Możemy być pewni, że za wszystko zapłacimy, jednak nie bezpośrednio, a w postaci wyższej ceny mebli. Darmowe oferty są chwytem marketingowym, bo przecież nikt za darmo dla własnej przyjemności nie będzie skręcał naszych mebli u nas w salonie.

Meblując się zwracaj uwagę na jakość, cenę funkcjonalność oraz końcowy efekt wizualny. Stosując się do tych rad z pewnością znajdziesz meble idealne dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here