Jak kupować ubrania żeby się nie zawieść?

Ile razy zdarzyło Ci się przymierzać coś w sklepie i w przymierzalni czułeś się w tym bosko, a kiedy wróciłeś do domu ubranie które zdecydowałeś się kupić wyglądało gorzej niż worek na śmieci? Tutaj za małe tutaj się strzępi tutaj cos odstaje. Każdy na pewno coś takie przeżył. I co wtedy? Albo zakupiona rzecz ląduje na dnie szafy, a pieniądze z portfela w śmietniku, albo decydujemy się oddać zakupione ubranie do sklepu – tylko wtedy marnujemy mnóstwo czasu i nerwów na całą procedurę zwrotu, a w rezultacie najczęściej nie dostajemy z powrotem swoich pieniędzy a jedynie kartę podarunkową do wykorzystania w sklepie. A więc na co zwracać uwagę, żeby takie sytuacje się nie zdarzały? Oto kilka wspaniałych rad:

Rozmiar

Musisz mieć czas, aby dokładnie przymierzyć ubrania jeszcze w sklepie. Nie możesz robić tego w pośpiechu. Poświęcając na to odpowiednią ilość czasu możesz dobrze przemyśleć i ocenić czy dobrze czujesz się w ubraniu. Liczy się nie tylko to jak wyglądasz w ubraniu, ale również to jak się czujesz w tym co przymierzasz. Zwróć uwagę czy ubranie Cię nie opina, nigdzie się nie wbija i czy dobrze się w nim czujesz. Wiemy jakie mamy rozmiary, ale trzeba pamiętać, że każdy sklep posiada trochę inną rozmiarówkę i mając w jednym sklepie ubrania rozmiaru M, już w innym możemy mieć L. Dobrym rozwiązaniem na idealnie dopasowane rozmiaru jest branie do przymierzalni tych samych ubrań w kilku rozmiarach. Dzięki temu w przymierzalni będziemy mogli oceni, który rozmiar jest dla nas najlepszy.

wieszak, regał z ubraniami
fot. pixabay

Sposób szycia

Nie ma co ukrywać, że „sieciówki” szyją ubrania hurtowo. Codziennie powstają olbrzymie ilości ubrań i bardzo często, żeby oszczędzić pieniądze, sposób ich uszycia pozostawia wiele do życzenia. Będąc w przymierzalni obejrzyj dokładnie każde ubranie. Przed zakupem upewnij się, że żaden szew się nie pruje, że nigdzie ni strzępi się, żadna nitka. Zwróć uwagę na ubranie z zewnątrz, ale także wewnątrz. Jeżeli zauważysz coś podobnego nie kupuj ubrania, bo z pewnością nie posłuży Ci ono na długo, jeżeli już w sklepie coś jest z nim nie tak. Możesz także obejrzeć sprawdzić inne ubrania tego samego modelu, bo zły stan jednego modelu nie musi być wadą fabryczną, a skutkiem złego traktowania ubrania przez innych klientów.

Sprawdzaj metki

półka z ubraniami
fot. pixabay

Produkcja ubrań w dzisiejszych czasach jest na tyle rozwinięta, że bardzo łatwo podrobić wygląd tańszych materiałów w taki sposób aby w wyglądzie i w trakcie dotykania przypominały jeden do jednego materiały z wyższych półek. Na pierwszy rzut oka, właśnie w trakcie przymierzania, nie czytając metki, możemy nie zauważyć z jakiego materiału faktycznie uszyte są ubrania. Ubrania w sklepach, które sprzedają je praktycznie za grosze, produkowane są ze sztucznych materiałów, a ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Użytkująca takie ubrania możemy zauważyć że bardzo szybko się zużywają i starczają nawet nie na cały sezon. Takie ubrania po zbyt częstym użytkowaniu nadają się jedynie do śmieci. Sprawdzając metki jeszcze w sklepie możemy uniknąć zakupu ubrań niskiej jakości.

Na jakie materiały zwracać szczególną uwagę, a na które uważać? Kupuj naturalne rezygnuj ze sztucznych.

Wybieraj sklepy świadomie

W sklepach galeriach handlowych sklepów z ubraniami jest niesamowicie duża ilość. Różnią się one asortymentem i cenami, ale przede wszystkim tym czego na pierwszy rzut oka nie widać, a mianowicie jakością. Nie żałuj zapłacić trochę więcej pieniędzy za ubranie które posiada lepszy skład. Nawet tak zwane „sieciówki” posiadają w swoich ofertach ubrania, które nie powstydzą się jakości i składu. Istnieje jednak pewna zależność i są sklepy w których możemy znaleźć prawie wszystkie ubrania ze składem bez zarzutu, a są takie, które posiadają tendencję do gorszych składów. Sprawdzaj sam i wyrób swoje własne zdanie.

Metka

Aby ubrania posłużyły nam jak najdłużej musimy postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Metka? Mówi Ci to coś? No jasne, że tak. To ta metka, którą odcinasz, żeby Cię nie gryzła w ciągu dnia. A jednak po coś ona jest, zanim ją odetniesz zrób jej zdjęcie albo zapamiętaj wytyczne na niej podanej. Wiesz, że konkretne rodzaje materiałów wymagają specjalnej temperatury? Albo, że niektóre nie nadają się do prasowania? Czytaj metki ubrań, które kupisz, dzięki temu ubrania znacznie dłużej Ci posłużą i nie będą się niszczyły w trakcie codziennego użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here