Kupowanie książek – wielka pasja 

Jeżeli kochasz czytać książki z pewnością zainteresuje Cię ten artykuł. Kupowanie książek może uzależniać, zwłaszcza kiedy pochłaniasz stronę za stroną. Mimo wszystko jest to „dobre uzależnienie”, zwłaszcza, że kupowanie łączy się czytaniem, a czytanie zawsze wpływa pozytywnie na nasz samorozwój. W sklepach możemy dostać bardzo wiele pozycji z przeróżnych gatunków, przeróżnych autorów. Każdy czytelnik posiada inne upodobania, a dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie i autora, który przypadnie nam do gustu swoim sposobem pisania.

Innowacj w czytelnictwie

Elektroniczna książka,, e-boka, innowacja
fot. pixabay

Świetną propozycją są również e-booki, które możemy pobierać praktycznie na wszystkie urządzenia elektroniczne. Księgarnie zarówno internetowe i stacjonarne posiadają w swoich ofertach e-booki. W firmie elektronicznej możemy dostać najpopularniejsze książki oraz te mniej znane. Są także e-booki, które możemy dostać jedynie w formie elektronicznej, bez możliwości kupienia wersji papierowej. Dla jednych będzie to wspaniała opcja, a dla innych niestety bariera nie do przejścia. Są ludzie, którzy nie są w stanie czytać z urządzeń. Technologia jednak zawsze przychodzi nam z rozwieziemy. W sklepach z urządzeniami RTV i AGD możemy dostać bardzo dużo czytników przeznaczonych specjalnie do czytania e-booków. Dzięki specjalnym ekranom o specjalnym sposobie wyświetlania tekstu o wiele łatwiej się czyta to co jest wyświetlane. Dodatkowym atutem czytników jest możliwość dostosowania czcionki do swoich upodobań. Jednak wiadomo, że nie każdy będzie w stanie przyzwyczaić się do tej formy czytania. Poza tym nic nie zastąpi kolekcji książek stojącej na półce.

Spisuj wszystkie swoje książki – te które masz i te które planujesz mieć

Zbierz tytuły książek, które planujesz przeczytać. Możesz stworzyć kilka list w zależności od gatunku książek, czy autora. Dobrym planem jest też lista na książki, które planujesz komuś podarować. Stosując taki podział będziesz wiedzieć co i kiedy możesz kupić. Listy zakupowo-książkowe możesz tworzyć w notatniku, na osobnej kartce, albo w pliku na komputerze – świetnie do tego sprawdza się Excel. Tworząc elektroniczne listy zachowasz większy porządek, kupując książkę bez zbędnego kreślenia możesz usunąć ją z listy, albo dla większej satysfakcji oznaczyć ją na zielono. Wtedy dokładnie będziesz kontrolował jakie książki już posiadasz. Notuj również ceny, to pozwoli Ci szacować ilu i jakich książek możesz zostać właścicielem. Taka lista zakupów może być również dobrym inwentarzem całej Twojej kolekcji.

Zamawiaj książki przez Internet

Ta opcja wydaje bardzo oczywista, zwłaszcza, że żyjemy w czasach w których praktycznie wszystko przeniosło się do Internetu. Jednak korzyści płynące z tej opcji nie są dla wszystkich takie oczywiste. Internetowe księgarnie posiadają znacznie niższe ceny niż te stacjonarne. Warto sprawdzać ceny książek w różnych księgarniach i wybierać te najbardziej korzystne. Pamiętajmy o kosztach przesyłki, które musimy doliczyć do rachunku. Internetowe księgarnie często posiadają liczne promocje dla stałych klientów, dlatego warto zapisywać się do newsletterów, które dają nam możliwość korzystania z różnego rodzaju kodów rabatowych czy zniżek. Zamawiając książki przez Internet warto robić to „hurtowo”, robiąc większe zamówienie na pewno zaoszczędzimy na kosztach przesyłki.

Szukaj okazji

Stare książki dostępne po okazyjnej cenie
fot. pixabay

W sklepach ogólnospożywczych, podczas zwykłych zakupów możemy natrafić na tak zwane „kosze” w których możemy znaleźć książki. W marketach bardzo często cena za wszystkie książki jest taka sama i najczęściej śmiesznie niska. „Wszystko po 10 złotych” to okazja z której aż wstyd nie skorzystać, zwłaszcza kiedy jesteśmy wytrawnymi książkoholikami. Z takich promocji warto korzystać jednak one mają tą wadę, że nie jesteś w stanie przewidzieć co w takim sklepie dostaniesz. Aby znaleźć pozycję, która nas zainteresuje musimy przeznaczyć trochę czasu na to, aby przejrzeć wszystkie książki, które bardzo często nie są uporządkowane.

Czytanie książek to świetny sposób na poszerzanie swoich horyzontów, więc jeżeli jeszcze nie posiadasz swojej kolekcji książek, najwyższa pora, aby zacząć ją tworzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here