Pielęgnacja dla mężczyzn. Żel pod prysznic i szampon do włosów, to nie wszystko.
fot. pixabay

Bardzo rzadko spotyka się mężczyzn, których pielęgnacja twarzy jest dokładana i wieloetapowa. Zazwyczaj kończy się na umyciu twarzy zwykłym mydłem. Chociaż w przypadku niektórych tak to jest już dużo. Część stawania na opłukanie twarzy wodą przy okazji brania prysznica. Na szczęście społeczeństwo cały czas się zmienia, również w przypadku pielęgnacji i coraz większa część mężczyzn zaczyna myśleć o kompleksowym dbaniu o swój wygląd. Co oczywiście jest na „plus”. Mężczyzna w pierwszej kolejności musi być zadbany.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z pielęgnacją ten artykuł jest specjalnie dla Ciebie. Tutaj dowiesz się na co zwróci uwagę na samym początku, aby zauważyć najlepsze efekty.

 

Zaobserwuj potrzeby swojej skóry

Męskie perfumy, przyciągający zapach.
fot. pixabay

Tak jak jest napisane wyżej, społeczeństwo cały czas się rozwija i staje coraz bardziej świadome. Poranny prysznic i antyprespirant dla coraz większej ilości mężczyzn to już nie koniec porannej ruty, jednak zanim zdecydujemy się na zakup konkretnych kosmetyków. Najważniejsza jest świadomość. Skóra mężczyzn jest zupełnie inna niż u kobiet. Na przykładzie twarzy najłatwiej to zaobserwować. Dlatego też ważna jest inna pielęgnacja kobiecej cery dostosowana do konkretnych potrzeb. Skóra u kobiet jest znacznie cieńsza i bardziej delikatniejsza, przez hormony, których u mężczyzn jest znacznie mniej. Nie oznacza to jednak, że męska skóra nie potrzebuje specjalnej , dostosowanej indywidualnie, pielęgnacji. Możesz być posiadaczem skóry tłustej, suchej, albo mieszanej. Łatwo rozpoznać jaki rodzaj skóry masz jeżeli zwrócisz uwagę na pewne szczegóły w ciągu dnia. Jeżeli na wieczór możesz zaobserwować „film” na swojej skórze, tłustą powłoczkę – decyduj się na kosmetyki dla cery tłustej, jeżeli możesz zaobserwować na swojej skórze suche skórki, albo czujesz lekkie ściągnięcie pod koniec dnia – jesteś posiadaczem cery suchej. Możesz zaobserwować obie te rzeczy na różnych obszarach swojej twarzy – wtedy posiadasz skórę mieszaną. Łatwe, prawa? Tak, bo faktycznie takie jest, wystarczy poświęcić chwilę uwagi swojemu ciału.

Co na start?

Zacznij od podstaw, aby później wybierać dodatki. Jak w grze. Czym będzie podstawa? Coś do oczyszczenia i cos do nawilżenia. Najprostszą forma oczyszczania twarzy jest używanie żelu do mycia twarzy. Wiele opcji znajdziesz w drogeriach stacjonarnych jak i sklepach internetowych. Wybierz taki, który będzie dostosowany do rodzaju Twojej skóry. Po umyciu twarzy musisz ja nawilżyć. Nieważne czy jesteś posiadaczem cery suchej, tutaj nawilżanie jest bardziej oczywiste, bo sucha skóra wręcz woła o wodę, czy cery tłustej. Tłusty rodzaj skóry również potrzebuje porządnego nawilżenia! Dlatego zaopatrz się w porządny krem. Na początek możesz się zdecydować na taki, który będzie odpowiedni na dzień i na noc. Uniwersalny krem może działać tak samo dobrze, jak te bardziej ukierunkowane.

To jest podstawa, ale kiedy już ją „przejdziesz”, spróbuj czegoś nowego. Panki, peelingi, sera i wiele wiele więcej. Sklepowe półki są pełne kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn. Przyjemny męski zapach i odpowiednie działanie. Testuj i daj swojej skórze szanse rozbłysnąć i odżyć. Na pewno zauważysz różnicę. Kolejnym krokiem mogą być również suplementy, które znacznie poprawiają kondycję naszej skóry i wspomagać naszą codzienna pielęgnację.

Ciekawe produkty możemy znaleźć też w aptekach, ich skład jest trochę lepszy od tych z drogerii i mogą mieć lepsza działanie, zwłaszcza dla cer problematycznych, trądzikowych, których mężczyźni, niestety, ale także są posiadaczami.

Klucz do sukcesu?- SYSTEMATYCZNOŚĆ!

Skuteczność działania jakiegokolwiek kosmetyku będzie widoczna tylko wtedy jeżeli dasz mu szansę zadziałać. Używając czegokolwiek tylko raz, na pewno nie zauważysz żadnych zmian. Wypracuj swoją rutynę i nowe przyzwyczajenia. Pamiętaj, że tylko regularne stosowanie może dać Ci efekty których oczekujesz. Dobieraj kosmetyki świadomie i zdecyduj się na formuły, które będą dla Ciebie najwygodniejsze. Kiedy spodoba Ci się dany kosmetyk nie bój się też próbować nowości. Mogą się one okazać gorsze, ale tak samo prawdopodobne jest to, ze podbiją Twoje serce. Codzienna pielęgnacyjna rutyna może stać się przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here