Apteki internetowe – tak czy nie?

U przeciętnego Polaka powyżej 50 roku życia bardzo duża część rocznego budżetu przeznaczana jest na zakup leków i suplementów. Dzieje się tak dlatego, że świadomość społeczeństwa odnośnie zdrowia z roku na rok jest coraz wyższa. Głośno mówi się o profilaktyce oraz kontrolnych badaniach. Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome, a co za tym idzie, niestety wzrasta ogólna sprzedaż leków. Fakt, że Polacy zaczynają się leczyć jest wspaniały, jednak to, że mają z czego, niestety wręcz przeciwnie.

Jeżeli musimy kupić leki pierwsze miejsce akie przychodzi nam do głowy to oczywiście apteka. Jednak dane pokazują, że coraz częściej nie myśli się o miejscu, a o Internecie. Z roku na rok wzrasta sprzedaż leków i suplementów w aptekach internetowych. Jest to spowodowane przede wszystkim wygodą, a dopiero w następnej kolejności ceną. To oczywiste, że jeżeli mamy do wyboru iść do sklepu, stać w kolejce i tracić czas, a włączenie komputera, laptopa czy telefonu, wybór wydaje się wręcz oczywisty.

Leki dostępne w aptece internatowej
fot. pixabay

Zalety zakupów w internetowych aptekach

  • Brak problemu z dostępnością

Ile razy zdarzyło się, że byłeś w aptece i po poproszeniu konkretnego leku otrzymałeś negatywną odpowiedź. W takich sytuacjach farmaceuta oferuje zamienni Twojego leku lub opcje zamówienia leku do apteki. W takiej sytuacji tracimy jeszcze więcej czasu. Apteka internetowa ma tę przewagę, że ich magazyny są pełne najnowszych leków i rzadko kiedy zdarza się, że brakuje czegoś w ich asortymentach. nawet jeżeli tak się zdarzy wystarczy jedynie znaleźć inną internetową aptekę jednak jest to zdecydowanie miej czasochłonne niż w przypadku tradycyjnych aptek.

  • Bardzo duża oszczędność czasu

Wybierając zakupy w aptece internetowej zyskujesz bardzo dużo czasu. Omija Cię szukanie apteki oraz stanie w kolejach. Dodatkowo jesteś pewny, że otrzymasz to czego szukasz.

  • Oszczędność pieniędzy

Oczywistą kwestią są koszty. Leki nie należą do najtańszych produktów i bardzo często rachunek w aptece znacznie obciąża nasz portfel. Kupując leki przez Internet mamy możliwość porównania cen w różnych sklepach i wybrania najlepszej dla nas oferty. Ceny leków we wszystkich aptekach są różne, w jednej aptece tabletki mogą kosztować 15 zł, a w drugiej, dokładnie ten sam lek, może kosztować 45 zł. Wybierając zakupy stacjonarne nie mamy możliwości natychmiastowego porównania cen. Dodatkowo rzadko spotyka się kogoś kto krąży między aptekami i szuka najkorzystniejszych cen. W takich sytuacjach zazwyczaj kupuje się leki za wyższą cenę i zamiast oszczędzać, przepłacamy. Oferowane leki przez Internetu najczęściej mają cenę o kilka lub kilkanaście złotych niższą, niż te dostępne w aptekach stacjonarnych. Najczęściej wiąże się to z tym, że taka forma sprzedaży nie wymaga posiadania dodatkowego lokalu i personelu. Ponadto kupując leki w Internecie, często można skorzystać z dodatkowych rabatów lub cyklicznych promocji.

Legalne czy nie?

Jak to leki przez Internet? Kupowanie leków przez Internet jest całkowicie legalne. Należy jednak zwrócić uwagę na to aby aptek w której decydujemy się na zakup posiada odpowiednie certyfikaty. Osobom którzy nie są znawcami ciężko to stwierdzić, ale na ratunek przychodzą nam fora internetowe, na których bez większych trudności znajdziemy informacje i opinie na temat konkretnych aptek.

Leki na receptę przez Internet

Pojawia się również pytanie co z lekami na receptę. Istnieje taka opcja jednak jest to troszeczkę trudniejsze. Możemy zamówić leki na receptę jednakich odbiór jest możliwy jedynie w aptece stacjonarnej z receptą. Większość aptek internetowych posiada stacjonarne sklepy. Zamawiając lek w taki sposób mamy pewność, że na pewno go dostaniemy.

Suplementy i kosmetyki

suplementy dostępne online, możliwe do kupienia
fot. pixabay

W aptekach internetowych bardzo często możemy dostać w ofercie suplementy diety, witaminy oraz kosmetyki. To jest dodatkowy atut i przy okazji kupowania leków można zamówić również inne przydatne nam produkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here