Jakie łóżko kupić?

Jesteś w trakcie urządzania swojego mieszkania i właśnie zastanawiasz się nad jednym z ważniejszych punktów w Twojej przyszłej przestrzeni? O czy mowa? No oczywiście, ze o Twoim łóżku. Asortyment sklepów stacjonarnych jak i internetowych jest niesamowicie duży i pozwala na odnalezienie idealnego łóżka, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale również stylowe i piękne.

Łóżko bez stelaża do nowoczesnej i minimalistycznej sypialni.
fot. pixabay

Łóżko jest jednym z ważniejszych punktów naszej przestrzeni. Spędzamy tam bardzo dużo czasu, odpoczywamy, pozwalamy regenerować się naszym organizmom. Dlatego należy przyłożyć się do poszukiwania łózka idealnego. Przed zakupem łóżka musisz dobrze się zastanowić czego potrzebujesz i w jakim stylu chcesz kupić swoje łóżko. Do wyboru mamy różne ramy stworzone z różnych materiałów, a każdy z nich pozwala nam na uzyskanie innego efektu wizualnego.

Idealny zestaw do sypialni

Na idealne miejsce do spania składa się kilka rzeczy, a mianowicie:

 1. Rama łóżka
 2. Stelaż
 3. Materac

i dodatkowo:

 1. Kołdra
 2. Poduszka
 3. Poszewki

Wybór łóżka to nie tylko zakup mebla do spania. Więc powinieneś pomyśleć dwa razy i przejść dalej. Tym bardziej, że jest to inwestycja długoterminowa, więc szukaj łóżek producentów, którzy dają gwarancję. Im dłużej będzie to trwało – tym będziesz mieć pewność lepszej inwestycji. Niezależnie od panujących trendów we wnętrzarskich magazynach – np. orientalny minimalizm, łóżka wodne, łóżka z baldachimem – przy wyborze łóżka kieruj się nawykami życiowymi i predyspozycjami zdrowotnymi. Jeżeli podobają Ci się niskie łóżka, musisz liczyć się z tym, że jeśli śpisz bliżej podłogi, zawsze będzie Ci chłodniej, a wstawanie z takich łóżek w końcu stanie się wymagające nawet dla tych w najlepszej formie. Łóżka wodne są dobre dla osób, które śpią samotnie, ponieważ każdy ruch powoduje ruch wody, a osoby uczulone na kurz lub posiadające inne alergie powinny unikać zadaszeń. Każdy z typów łóżek będzie miał swoje plusy i minusy, a co za tym idzie grupę zwolenników i osoby, które nigdy nie zdecydują się na zakup danego modelu. Sam musisz ustalić czego aktualnie Ci potrzeba. Mimo aktualnych upodobań staraj się myśleć przyszłościowo, ponieważ zakup dobrego łózka to inwestycja na lata.

Wybór łóżka – krok po kroku 

Zacznij od wyboru materiału z jakiego będzie rama Twoje łóżka. Najpopularniejsze łóżka:

 • Drewniane – dębowe, bukowe, sosnowe,
 • Metalowe – aluminiowe,
 • Tapicerowane – obite materiałem lub skórą.

Przed zakupem łóżka zwróć uwagę na:

 

Klasyczne łóżko, najważniejszy punkt Twojego domu.
fot. pixabay
 • Wymiary łóżka – Ustal, czy chcesz mieć dwa łóżka pojedyncze, czy łóżko wspólne i dostosuj rozmiar do przestrzeni.
 • Regulowane zagłówki – Łóżka tego typu są niesprawiedliwie połączone z łóżkami pacjentów. Jednak stają się coraz bardziej popularne, a ta opcja pojawia się coraz częściej nawet w podwójnych łóżkach. Ich zaletą jest możliwość dostosowania się do pozycji, w której chcesz czytać, odpoczywać czy oglądać telewizję.
 • Obicie – Trendem są łóżka tapicerowane, ale jeśli ulegniesz modzie, wybierz materiały, które po prostu zachowają, jak skóra. Zmień tylko oparcie i pozostaw korpus łóżka w drewnie. Modne jest również zdobienie tego typu oparć kryształami.
 • Łóżka piętrowe – Świetne rozwiązanie do pokojów dziecięcych i tam, gdzie brakuje miejsca, ale tylko do momentu, gdy maluchy dorosną. Łózko piętrowe nie łączy się od razu z podwójnym miejscem do spania. Łózko możesz zrobić na podwyższeniu, a na dole ustawić biurko, kanapę, czy regał z książkami. To doskonały sposób na zaoszczędzenie miejsca i lepsze zagospodarowanie przestrzenią w małych pomieszczeniach.
 • Łóżko jak z filmu – chociaż zawsze chciałeś mieć łóżko z baldachimem, zastanów się dwa razy, zanim zmienisz sypialnię w plan filmowy. Baldachim należy regularnie zdejmować i czyścić z kurzu. Dodatkowo zajmuje on dużo miejsca i optycznie pomniejsza pomieszczenie. Łózko z baldachimem nada się jedynie do dużych pomieszczeń. Baldachim nie nada się dla alergików, ponieważ zbiera alergeny, które niekorzystnie wpływają na jakość powietrza.

 

Na zakup łózka zdecyduj się dopiero kiedy rozważysz wszystkie opcje. Zastanów się dobrze zanim wydasz swoje pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here